AUTOR BLOGA NIE ZEZWALA NA KOPIOWANIE!!

środa, 21 listopada 2012

Światowy Dzień Życzliwości

Wiedzieliście, że dzisiaj jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień :-)? Pomysł na to święto wywodzi się oczywiście ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest już w ponad 180 krajach. Zostało ustalone w 1973 r. jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem, ale teraz funkcjonuje bardziej jako dzień uśmiechu i miłego gestu.

Źródło: www.terazwroclaw.pl

W Polsce promocji tego święta podjął się Wrocław. I bardzo dobrze, bo nie wiem, czy istnieje drugi naród, który tak bardzo potrzebowałby przypomnienia, że uśmiech i miły gest mogą wiele zdziałać. Tyle w nas złośliwości, narzekania i antypatii... Tyle nieżyczliwości. Doświadczam tego na każdym kroku. Przechodzę teraz ciężkie chwile w przychodniach i szpitalach, gdzie toczy się prawdziwa kolejkowa wojna na noże. Pomimo tego, że za parę dni zacznę ósmy miesiąc ciąży, jeszcze nikt nigdy nie ustąpił mi miejsca w autobusie, ani nie przepuścił w kolejce do kasy.

Czy naprawdę tak trudno uśmiechnąć się do obcej osoby? Albo życzyć jej miłego dnia? Spojrzeć na świat trochę inaczej, bez tego ciągłego narzekania. Ja wiem, że jest zimno, szaro i depresyjnie, ale żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć.

Dzisiaj, troszkę symbolicznie, los dał mi szansę wykazać się życzliwością. Kasjerka, myląc się w rachunku, wydała mi o 20 zł reszty za dużo. Jakże była zdziwiona i szczęśliwa, gdy powiedziałam jej o tym i zwróciłam pieniądze. Mam nadzieję, że uśmiech nie schodził jej z twarzy do końca dnia :-).

3 komentarze:

 1. Bo dobro wraca... Dlatego warto je czynić :)

  pozdrawiam i zapraszam - debiutuję :)

  http://wokoldzieci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. kij ma dwa końce ,a dobro powraca ze zdwojoną siłą ! :)
  miłego dnia kochani :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Często uśmiecham się do obcych ludzi i w nosie mam, że w większości patrzą na mnie jak na wariatke :) są osoby, dla których taki niewiele znaczący gest, dodaje wiary i pewności siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że mogłam gościć Cię w naszym Hubisiowie :-). Będzie mi bardzo miło, jak napiszesz parę słów.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83),
jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.