AUTOR BLOGA NIE ZEZWALA NA KOPIOWANIE!!

poniedziałek, 18 marca 2013

Stare fotografie

Robiąc porządki w szafie znalazłam kilka starych fotografii, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Nie są to zdjęcia nikogo z moich przodków. Szczerze mówiąc nie mam nawet pojęcia, kto na nich jest. Spadły mi z nieba, dosłownie. Pamiętam, że stałam wczesnym rankiem na przystanku autobusowym, gdy jesienny wiatr przywiał je wprost pod moje nogi. Był 12 października 2005 roku. Dookoła żywego ducha. Zaciekawiona podniosłam jedno ze zdjęć z ziemi i aż mnie ciarki przeszły, gdy zobaczyłam datę - 12 października 1925 r. Od tej na fotografii minęło dokładnie 80 lat. Co do dnia! Szybko sięgnęłam po resztę. Wyglądały na bardzo stare. Na odwrocie widniała pieczęć zakładu fotograficznego z Wilna. Byłam coraz bardziej zaintrygowana. Co one robiły na ulicy?

Dziwne to wszystko. Te zdjęcia przetrwały wojnę i przebyły pół tysiąca kilometrów, by po 80 latach trafić pod moje nogi. Do tej pory zastanawiam się, skąd one się tam wzięły. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś mógłby po prostu wyrzucić taką pamiątkę. Może wypadły komuś z niesionej pod ramieniem książki? Nie wiem... Pamiętam, że dość długo próbowałam odnaleźć właściciela tych zdjęć, ale to jeszcze nie były czasy facebooka i wszechmocnego internetu. Ogłoszenie na przystanku i w lokalnej gazecie nic nie dało. Może teraz spróbuję ponownie?


W każdym razie kochani, jeżeli na tych zdjęciach poznajecie swoich przodków, albo widzieliście już kiedyś te zdjęcia, napiszcie proszę do mnie na adres: bigosstud@op.pl. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Piękności! Może te zdjęcia chciały same trafić do Ciebie. A zbieżność dat też robi mi dreszcze.

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że mogłam gościć Cię w naszym Hubisiowie :-). Będzie mi bardzo miło, jak napiszesz parę słów.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83),
jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.