AUTOR BLOGA NIE ZEZWALA NA KOPIOWANIE!!

środa, 20 sierpnia 2014

Książkowa Wyprzedaż Garażowa

Chociaż książki kocham całym sercem, to Hubisiowe mieszkanko już ich niestety nie mieści. Zajmują każde wolne miejsce na naszych półkach. Na parapecie i lodówce zresztą też :-). W piwnicy mamy ich już kilka kartonów, wszystkie prawnicze Hubisiowy Tata wywiózł do kancelarii, trochę oddałam do biblioteki, część poszła do znajomych. Wciąż przybywają jednak nowe, a miejsca brak…

Przy tak małym metrażu jak nasz, po prostu nie mogę pozwolić na gromadzenie zbyt wielu książek. Dlatego też ogłaszam WIELKĄ KSIĄŻKOWĄ WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ! Mam nadzieję, że każda z tych książek znajdzie nowego właściciela, bo szkoda by było, by kurzyły się w naszej piwnicy. Tym bardziej, że jest wśród nich trochę ciekawych nowości

Jeśli więc jesteście zainteresowani którymś tytułem, proszę zostawcie komentarz z „rezerwacją” książki i swoim adresem e-mail, na który będę mogła skontaktować się w sprawach technicznych. Kto pierwszy, ten lepszy. Serdecznie zapraszam!

I. "Matka Feministka" Agnieszka Graff , wyd. Krytyka Polityczna"Graff została konserwatystką, odbiło jej od macierzyństwa", krążyły plotki po mieście, gdy zaczęła rzadziej pojawiać się na feministycznych spotkaniach i pisać felietony o poruszaniu się z wózkiem po mieście. Nie da się ukryć: macierzyństwo podważa nasze przekonania dotyczące woli i podmiotowości. Robić „karierę” czy poświęcić uwagę i czas wychowaniu? Opieka nad małym dzieckiem pożera ogromnie dużo czasu, energii i funduszy, a także emocjonalnego zaangażowania. Tak dużo, że na niewiele innego tych zasobów starcza. Ale czy oznacza to, że matka nie może być feministką? A rodzicielstwa nie da się pogodzić z pracą? Oczywiście, że nie.
To zadziorny przewodnik po doświadczeniu macierzyństwa w kraju, gdzie przekonanie, że rodzina jest najważniejsza jest odwrotnie proporcjonalne do środków przeznaczanych na politykę prorodzinną. Wszystko, co w polskiej rzeczywistości budzi rozgoryczenie, wściekłość, a często wręcz rozpacz matek, znajdziesz w tej książce.

"Matki Feministki" chyba nikomu z Was nie muszę przedstawiać :-). Książka swoją premierę miała w maju i zrobiła furorę w blogowym świecie. Jedną z najlepszych jej recenzji znajdziecie u Ani z Dziecięcych Klimatów (klik). Mój egzemplarz przeczytały dwie osoby, ale wygląda jak nowa. Cena na okładce to 34,90 zł.

Cena garażowa - 15,00 zł


II. "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek" - Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti, wyd. PWNWywiad-rzeka Magdaleny Rigamonti, dziennikarki „Wprost”, z dr n. med. Marzeną Dębską i prof. dr. hab. med. Romualdem Dębskim ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Małżeństwo profesorów opowiada o tajemnicach życia płodowego, kobietach i ich nienarodzonych dzieciach, a także o najtrudniejszych wyborach, które pokazują niejednoznaczność ludzkiego życia. Ogromne doświadczenie tych dwojga, poruszające, niekiedy wręcz wstrząsające historie kobiet sprawiają, że książka jest fascynującą lekturą.

"Bez znieczulenia" wygrałam w konkursie u Karoliny z bloga The moments of life. Z tego też względu miałam dylemat, czy powinnam ją sprzedawać. Ostatecznie jednak postanowiłam włączyć ją do garażowej wyprzedaży, a pieniążki przeznaczyć na nową książeczkę dla Hubisia. Mam nadzieję Karola, że nie będziesz miała nic przeciwko :-)? Książka jest w świetnym stanie, jedynie pod światło widać na okładce małe podłużne wgłębienie zrobione przez Huberta klockiem lego. Cena na okładce to 39,90 zł.

Cena garażowa - 18,00 zł


III. "Za grzechy ojca" Jeffrey Archer, Rebis Dom WydawniczyDrugi po "Czas pokaże" tom „Kronik Cliftonów”. Nowy Jork, rok 1939. Harry Clifton, podający się za Toma Bradshawa, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo brata. Przed sądem broni go ceniony adwokat Sefton Jelks, który z nie do końca jasnych powodów zaoferował mu bezpłatnie swoje usługi. Chociaż zarzut morderstwa zostaje oddalony, sędzia skazuje Harry’ego aż na sześć lat więzienia za dezercję. Harry mógłby dowieść, że jest niewinny, jedynie poprzez wyjawienie swojej prawdziwej tożsamości – ale przecież przysiągł sobie, że nigdy tego nie zrobi, gdyż musi chronić kobietę, którą kocha.

Moi bliscy i przyjaciele wiedzą, że jestem wielką fanką książek Jeffrey'a Archera. Obdarowują mnie nimi przy różnych okazjach i zdarza się, że ten sam tytuł mam w kilku egzemplarzach. Tak jest i w tym przypadku :-). Książka w idealnym stanie, nigdy nie czytana. Twarda oprawa. Cena na okładce to 39,90 zł.

Cena garażowa - 25,00 zł


IV. "Pewnego dnia" Emily Giffin, Wydawnictwo OtwarteGdyby pewnego dnia Twój największy sekret wyszedł na jaw? Gdyby pewnego dnia przeszłość wróciła i zmieniła wszystko? Gdybyś pewnego dnia dostała szansę, by odbudować najważniejszą więź w swoim życiu? Pewnego dnia w drzwiach Marianne staje osiemnastoletnia Kirby. Jedno spojrzenie wystarcza i Marianne wie, że odnalazła ją córka. Jej idealny świat rozpada się, a wspomnienia o młodzieńczej namiętności ożywają. Czy Marianne i Kirby zbliżą się do siebie? Czy zrozumieją, czego chcą? Czy wreszcie odważą się pójść za głosem serca?
Emily Giffin w fenomenalny sposób opisuje kobiece emocje i relacje między ludźmi. Pięć jej poprzednich powieści stało się światowymi bestsellerami, a w Polsce kupiło je ponad pół miliona kobiet.

Emily Giffin pokochałam za "Coś pożyczonego" i "Dziecioodporną". Przeczytałam wszystkie jej książki i serdecznie Wam je polecam. Mój egzemplarz "Pewnego dnia" jest w bardzo dobrym stanie, jedynym śladem użytkowania jest delikatne wytarcie dołu okładki, widoczne na zdjęciu. Cena na okładce to 36,90 zł.

Cena garażowa - 18,00 zł


V. "Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci" Karin Knight, Tina Ruggier,  Publicat WydawnictwoDomowe własnoręcznie przygotowywane posiłki są niezmiernie ważne dla rozwoju dziecka. Wprowadzając do diety malucha wysokowartościowe produkty, wykształcimy prawidłowe nawyki żywieniowe, które będą mu towarzyszyć przez resztę życia. Poradnik "Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci" zawiera przepisy na proste i zdrowe posiłki dostosowane do kolejnych etapów rozwoju malucha - od 7. do 24. miesiąca życia. Smak proponowanych potraw zachwyci nawet niejadka. Są wśród nich zarówno błyskawiczne piure, takie jak zdrowy przecier borówkowo-gruszkowy czy piure śliwkowe, jak i bardziej "wyrafinowane" dania, np. słodki omlet z jabłkiem lub soczewica zapiekana z serem, które przyrządza się w kilka minut.

Kolejna książka, którą mam w dwóch egzemplarzach. W idealnym stanie, nigdy nie używana. Cena na okładce to 39,90 zł.

Cena garażowa - 24,00 zł


VI. "Władca Barcelony" Chufo Llorens, Wydawnictwo AlbatrosPierwsza część jednego z największych hiszpańskich bestsellerów ostatniego roku (2012). Napisana z rozmachem powieść historyczna utrzymana w duchu i tematyce słynnej Katedry w Barcelonie. Barcelona, rok 1052. Wychowany w skrajnej nędzy Marti Barbany ma 19 lat, gdy trafia do pysznego i dumnego miasta. Oszołomiony możliwościami, jakie niesie ze sobą życie w metropolii, zrobi wszystko, aby stać się pełnoprawnym obywatelem, zasłużyć na miłość dziewczyny z bogatego rodu i odmienić swój los. Jego historia splata się z dziejami hrabiego Ramóna Berenguera I, darzącego występną miłością Almodis z Marchii, hrabinę Tuluzy, który wciąga miasto w niebezpieczny konflikt.


Mój egzemplarz był czytany tylko raz, a jedynym śladem użytkowania jest niewielkie zarysowanie twardej okładki, widoczne pod światło. Cena na okładce to 41,90 zł.

Cena garażowa - 20,00 zł


VII.  "Najczarniejszy strach" Harlan CobenNa Myrona jak grom spada wiadomość, że ma nieślubnego syna, którego istnienia nawet nie podejrzewał. Co więcej, Jeremy choruje na rzadką odmianę białaczki - by go uratować, konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Niestety, jedyny zarejestrowany dawca, niejaki Taylor, przepadł bez śladu. Myron ustala jego prawdziwe nazwisko - Lex. Ale Lex jest nieuchwytny, a podający się za niego człowiek przez telefon każe mu pożegnać się z chłopcem. Powtarza przy tym maniakalnie "siej ziarno". Siej Ziarno to przydomek seryjnego porywacza i mordercy opisanego w serii artykułów przez Stana Gobbsa - dziennikarza, którego media i FBI oskarżyły o fabrykowanie informacji. Są na to niepodważalne dowody. Czy rzekomy zabójca i dawca to jedna i ta sama osoba?

Harlan Coben to jeden z moich ulubionych autorów kryminałów "na plażę" :-). Egzemplarz, który mam do zaoferowania to wydanie kieszonkowe. Jest w bardzo dobrym stanie. Kupiłam go na lotnisku dwa lata temu. Na okładce brak ceny, a ja za żaden skarby świata nie mogę sobie przypomnieć, ile za niego dałam.

Cena garażowa - 5,00 zł


VIII. "Jedenaście minut" Paulo Coelho, wyd. Drzewo BabelMaria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość. 

Paulo Coelho nie muszę Wam chyba specjalnie przedstawiać. "Jedenaście minut" było czytane przez trzy osoby. Ma niewielkie zagięcie w prawym górnym rogu przedniej okładki, a na tylnej cena zamazana jest czarnym flamastrem.

Cena garażowa - 10,00 zł


IX. "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." Paulo Coelho, wyd. Drzewo Babel Paulo Coelho w swojej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie.

I kolejna pozycja Paulo Coelho. Egzemplarz w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek zagięć. Czytany przez dwie osoby. Cena na okładce to 30,00 zł.

Cena garażowa - 10,00 zł


X.  "Larwa" John Fowles, wyd. Zysk i S-ka


 
"Mocna, fascynująca, pełna napięcia fabuła... Opowieść o bogactwie i wpływach możnych tego świata, o prześladowaniu i podpatrywaniu ludzkich wynaturzeń. To historia erotycznej obsesji i pożądania, szaleństwa i zbrodni." (The New York Times)

Egzemplarz przeczytany tylko przeze mnie, bez jakichkolwiek śladów użytkowania. Cena na okładce to 35,90 zł.

Cena garażowa - 15,00 zł


XI. "Imprimatur" Monaldi Rita, Sorti Francesco; wyd. Świat KsiążkiAkcja obejmuje dziewięć dni 1683 roku. Historię opowiada kilkunastoletni karzeł, posługacz w zajeździe, będący naocznym świadkiem niezwykłych wydarzeń. Wraz z pewnym mnichem odkrywa on tajne przejście do starożytnych podziemi, prowadzących do domu osobistego lekarza Innocentego XI. Z podsłuchanej rozmowy wynika, że papież ma zostać celowo zarażony dżumą... 

Powieść przetłumaczona na 19 języków, wydana w 44 krajach. Na całym świecie sprzedano ponad 1 200 000 egzemplarzy. Książka czytana tylko raz, w bardzo dobrym stanie. W twardej oprawie. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką. Jedynym śladem użytkowania jest centymetrowa plamka na wewnętrznej stronie tylnej okładki od kleju, którym przyklejona była płyta CD. Cena na okładce to 34,90 zł.

Cena garażowa - 15,00 zł


XII. "Secretum" Monaldi Rita, Sorti Francesco; wyd. Świat KsiążkiIMPRIMATUR SECRETUM VERITAS MYSTERIUM - "Sekrety można nawet opublikować, ale prawda zawsze zostanie tajemnicą." Bohaterem części drugiej - Secretum - rozwiązującym enigmatyczną zagadkę kryminalną jest mnich-kastrat Atto Melani, tajny agent Króla Słońce. O prawa do tej książki walczyli najważniejsi wydawcy świata, nie widząc nawet rękopisu. - Powieść ma wyjść w: Holandii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Portugalii, Grecji, Turcji, na Węgrzech. - Jest książką wyczekiwaną i wzbudzającą niezwykłe zainteresowanie, - sprzedaż praw do drugiego tomu była okryta tajemnicą - z pomoca grafologów autor udowodnił, że testament króla Hiszpanii, Karola II jest fałszywy (1661-1700) -to odkrycie ma ogromne znaczenie historyczne i polityczne.

Książka czytana tylko raz, w bardzo dobrym stanie. W twardej oprawie. Jedynym śladem użytkowania jest centymetrowa plamka na wewnętrznej stronie tylnej okładki. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką. Cena na okładce to 34,90 zł.

Cena garażowa - 15,00 zł


XIII.  "Zgniłobrody i luneta przeznaczenia" Rafał Witek, wyd. Nasza Księgarnia
To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. On zna na pamięć chyba wszystkie kodeksy świata i nie waha się ich użyć! Muszę powiedzieć, że te jego prawnicze zainteresowania czasem się przydają – trudno gościa przegadać, nawet dyrektor ma z tym kłopot! No więc trochę się z Nilsonem zakumplowaliśmy. Ale nie myślcie, że ze sobą chodzimy! Ja doskonale potrafię chodzić sama, nie jest mi do tego potrzebny żaden chłopak. Za to wspólne przygotowanie projektu do szkoły oraz próba ucywilizowania pirata z Karaibów? To zupełnie inna historia…

Książka dla dzieci, którym rodzice nie muszą już czytać. Premierę miała trzy miesiące temu. Nigdy nie czytana, w idealnym stanie. Cena na okładce 21,90 zł. 

Cena garażowa - 10,00 zł


I to wszystkie książki, które dla Was dzisiaj mam. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, zostawcie komentarz z "rezerwacją" i swoim adresem e-mail. 

UWAGA!!! 
Do ceny książek nr I, VII, VIII, IX, XIII należy doliczyć 5,50 zł kosztów przesyłki listem poleconym.
Do ceny książek nr II, III, IV, V, VI, X, XI, XII należy doliczyć 7,00 zł kosztów przesyłki listem poleconym (są cięższe).


Pozdrawiam serdecznie i miłych zakupów :-)!!!!

Hubisiowa mama

20 komentarzy:

 1. Nie obrażę się jak pozycja V trafi w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rezerwuję, ja ją od razu kupuję :)
   Weź w piątek do pracy :)

   Usuń
  2. Hubiś ma anginę i jestem na zwolnieniu, ale jak wrócę, jest Twoja :-)!

   Usuń
 2. Ehh,V zwiała mi sprzed nosa... Wobec tego rezerwuję X. Czy hubisiowa biblioteczka nie skrywa innych kulinarno-dzieciakowych pozycji do wydania?:-) Pozdrawiam, Ania Kukułka annakukulka1@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Innych kulinariów na razie brak, ale kto wie, może przy kolejnej edycji garażowej wyprzedaży coś się znajdzie :-)?

   Usuń
 3. Ok, zatem będę cierpliwie czekać:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. poproszę 5:)
  napisałam na priv na profilu fb roksana.prusaczyk@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Roksana, piątka zarezerwowana była w pierwszym komentarzu, niestety nie mam na zbyciu dwóch :-(

   Usuń
 5. Jest ciekawa Feministki. Biore. hally84@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Rezerwuje 4 7 i 10

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, 10tka już jest wyżej zarezerwowana, ale pozostałe dwie są Twoje :-). Zostaw tylko jakiegoś e-maila kontaktowego, ok? Czekam do 12stej, jeśli się nie odezwiesz 4 i 7 wrócą "do obrotu".

   Usuń
  2. Moj email: kasiakaczmarczyk1@op.pl

   Usuń
 7. Rezerwuję II magdalenagiel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam Cobena, a jeśli lubisz kryminały to z czystym sumieniem mogę polecić Jo Nesbo - seria z Harym Hole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jo Nesbo namiętnie słucham w samochodzie :-). Też gorąco polecam! Buziaki Olu!

   Usuń
 9. Jeden znajomy będąc u nas w domu powiedział, że czuje się jak w bibliotece. A stolarz, który robił regał opowiedział o kliencie, u którego w domu półki na książki znajdowały się nawet wokół włącznika światła :P Mam nadzieję, że nas to nie czeka. Choć mąż jest redaktorem i chyba mało prawdopodobne by książki przestały napływać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. witam, czy ma Pani jeszcze książkę NAJLEPSZE NA ŚWIECIE DOMOWE JEDZENIE DLA DZIECI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, niestety nie, sprzedałam ją 3 lata temu :-)

   Usuń

Cieszę się, że mogłam gościć Cię w naszym Hubisiowie :-). Będzie mi bardzo miło, jak napiszesz parę słów.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83),
jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.