AUTOR BLOGA NIE ZEZWALA NA KOPIOWANIE!!

wtorek, 30 grudnia 2014

Hubisiowa wieża z książek # 2

W ubiegłym roku Olga, autorka bloga „O tym, że zorganizowała akcję, która z miejsca stała się hitem i podbiła nie tylko Hubisiowe serducho. Polegała na wybudowaniu z dziecięcych książeczek wieży i sprawdzeniu, ile centymetrów dziecięcej literatury mieszka pod naszym dachem. Do akcji przyłączyło się wiele osób, a galeria książkowych wieżowców liczyła ponad 200 zdjęć. Wśród nich znalazła się również nasza wieża, wtedy jeszcze niewielka, ale bardzo ważna, bo rozpoczynająca Hubisiową przygodę z literaturą. Pokazywałam ją Wam tutaj.

Sukces ubiegłorocznej akcji spowodował, że po prostu nie można było nie zrobić drugiej edycji. Na prośbę Olgi ponownie zbudowaliśmy więc Hubisiową wieżę. I dumna jestem z niej bardzo, bo porównując z poprzednią, pięknie urosła.


Hubisiowa biblioteczka powoli, ale systematycznie powiększała bowiem swoje zbiory. A ja starannie wybierałam każdą nową pozycję. Dzieliłam się też z Wami moimi wrażeniami. Na blogu pokazałam Wam m.in. nasze łupy z sh, w tym cudowne "Guess How Much I Love You" Sama MacBratney'a (klik), mogliście poznać Hubisiowych ulubieńców (klik), wyjątkowe książeczki Davide Cali, takie jak "Tata na miarę" (klik), "A ja czekam" (klik) i "Wróg" (klik). Widzieliście nasze książkowe zakupy (klik) i moje zachwyty nad wydawniczymi nowościami (klik).

Książeczki dla dzieci stały się niezwykle ważnym elementem naszej codzienności i nie wyobrażam już sobie bez nich Hubisiowego bloga. Cieszę się, że Wy też lubicie te książeczkowe wpisy :-). Święty Mikołaj hojnie nas w tym roku obdarował, więc będzie ich trochę w najbliższym czasie. A na razie serdecznie zapraszam do zerknięcia na nasze zbiory :-):A Wy budowaliście wieżę razem z Olgą :-)? Może polecicie mi kolejne "cegiełki" do naszej, by w trzeciej edycji sięgała już sufitu :-)?

Serdecznie pozdrawiam!!!!

Hubisiowa mama

-♥-

9 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! I ja się nie przyłączyłam... co za ignorancja! Do wieży dodałabym jeszcze Carle'a "Moja pierwsza książka o kolorach" bo to taka książka-gra, trudna, jak na "pierwszą ksiażkę" - sprawdź, może Wam się spodoba. I jeszcze "Dźwięki kolorów" (no i masz gotową bibliografię na wypadek, gdyby syn chciał iść na ASP) ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała wieża! My też uwielbiamy książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wieża i widzę kilka znajomych tytułów :) co do polecania nowych książeczek chętnie to zrobię, ale dopiero w połowie stycznia - Oleńka dostała piękne i oryginalne książeczki od dziadków pod choinkę, ale ze względów logistycznych musieliśmy je zostawić we Wrocławiu i teraz czekamy na odwiedziny dziadków, żeby znów je dostać - dziadkowie poszli na targi książki i znaleźli tam prawdziwe perełki, o których nigdy wcześniej nie słyszałam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł :) Może w nowym roku się skuszę :)
  A polecamy "Zabawne postacie. Układanki przebieranki." Są to co prawda puzzle :) Ale troszkę tekstu też się tam znajdzie :) Zawsze można dopowiedzieć troszkę swojej historii :)
  Pozdrawiamy :)


  OdpowiedzUsuń
 5. nooo robi wrażenie, Wspaniałego roku

  OdpowiedzUsuń
 6. Rośnie ta Wasza wieża! Nasza się powiększyła nawet już po świątecznych prezentach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki! Fajna inicjatywa z tą więżą :) Wszystkiego co najlepsze Dla Was w nadchodzącym roku!

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja wypożyczam książeczki z normalnie z biblioteki. Tam są dopiero skarby, no i studnia bez dna. Poza tym dziecko przyzwyczaiło się do tego magicznego miejsca i ogromu wiedzy

  OdpowiedzUsuń
 9. Imponująca ta Wasza wieża i coraz to wyższa :) Oby tak dalej.

  Pająków u Was nie widzę, nie przypadła do gustu Hubisiowi? U nas jeszcze za wcześnie i Ala nie bardzo ogarnia ogrom szczegółów na obrazkach.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że mogłam gościć Cię w naszym Hubisiowie :-). Będzie mi bardzo miło, jak napiszesz parę słów.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83),
jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.